Zasady dbania i czyszczenia kryształów SWAROVSKI® ELEMENTS

Aby zachować oryginalny połysk kryształów,należy je od czasu do czasu polerowac miekką szmatką. Jeśli natomiast kryształy SWAROVSKI® ELEMENTS są zabrudzone, należy je czyścić ręcznie w letniej wodzie z kilkoma kroplami delikatnego płynu do mycia naczyń o neutralnym pH. Następnie należy je spłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć przy pomocy miękkiej szmatki, aby uniknąć plam, odbarwienia się kryształów i powstania na nich smug. ZAWSZE wysusz biżuterię natychmiast po oczyszczeniu i przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, aż do momentu następnego użycia.

W żadnym wypadku nie używaj środków ściernych lub detergentów np.: płynów do mycia okien lub produktów na bazie chloru, gdyż powodują one powstawanie smug na krysztale.

SWAROVSKI® ELEMENTS - perły

Perły powinny być czyszczone miękką wilgotną szmatką zwilżoną wodą lub wodą z mydłem, po czym należy im pozwolić całkowicie wyschnąć. Nigdy nie należy czyścić pereł rozpuszczalnikami oraz acetonem (zmywaczem do paznokci) lub alkoholami (perfumy, itp.). Perły także nie powinny być czyszczone za pomocą ściereczek do biżuterii albo w maszynach czyszczących. Użycie nieodpowiednich materiałów lub urządzeń do czyszczenia pereł może pozbawić ich zewnętrznej powłoki.

Co należy a co nie

  • Nigdy nie pozwalaj na kontakt biżuterii z chemikaliami, perfumami, lakierami do włosów oraz farbami.
  • Nigdy nie wycieraj srebra twardymi ściereczkami lub środkami czyszczącymi nieprzystosowanymi do srebra. Srebro łatwo się rysuje.
  • Nigdy nie narażaj biżuterii na bezpośredni kontakt z wysoką temperaturą lub na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, np. pozostawiając biżuterię na parapecie.
  • Nigdy nie przechowuj biżuterii w pobliżu źródeł ciepła.
  • Należy używać miękkiej szmatki do polerowania biżuterii, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, oraz patynowaniu srebra.
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przed kąpielą w morzu lub na basenie (chlor może powodować przebarwienia w srebra, prowadzi do uszkodzenia kamieni szlachetnych i innych produktów naturalnych oraz może spowodować obluzowanie się ich w obsadach)
  • Należy zawsze zdejmować biżuterię przy pracach ze środkami czyszczącymi.